Октомврийската революция от 1917 промени разбиранията и начина на живот между мъжете и жените, дори и при тези, които творят изкуство. Тя подкопава не само имиджа на определението за "самотен художествено гений", но също така ускорява интеграцията на изкуството с живота, от публичния до частния.
Предстоящата експозиция ще представи преди всичко художническите резултати на семейни двойки като Варвара Степанова и Александър Родченко и Наталия Гончарова с Михаил Ларионов, свързани чрез видими контакти между техните творчества и в теорията на творческото действие. Ще покаже създаващите едно изкуство, формулирано и чрез политическата система с принципите на последната за промяна на живота, на историческата традиция и на понятието за съвремие.
Въпреки че, художественото дуо често не може да бъде реализирано в еднакви анализи и остава теоретичен конструкт, идеологията на пола за социалистическото общество се заражда също в диспут около старото и новото разбиране на това. Изложбата изследва въпроса какви работни практики и форми на отношения или баланс на силите донесе руския авангард и какви структурни характеристики са резултат от това по отношение на художествената идентичност, творчество и производството. Третяковската галерия в Москва и Държавният руски музей в Санкт Петербург са в подкрепа на изложбата, като са предоставили ценни творби от централните си колекции.
СГХГ представя изложба Европа в България
Frieze Лондон стартира тази седмица в сянката на Париж
Sofia Art Fair продължава до неделя с произведения на селектирани автори
Почина големият колекционер на българско изкуство Борис Бекяров
Добавете коментар