Кураторът Никола Лис ще представи група от международни артисти, чието творчество е адресирано към историята на графичните изкуства и формалните обществено-политически характеристики, свързани със средата. Изложбата ще отрази историята на биеналето като радикална за разпространение на изображения, които правят изкуството на разположение пред широката публика, вместо да го затварят като представяне на традиционни фини техники. Много от художниците са повлияни от проекти, показани на предишните биеналета. Графичната среда е приета с лекотата и играта, които графични творби могат да преминават през международните граници, без политически ограничения, за мобилност, която сега се усилва от скоростта, с която изображенията са разпръснати по цифров път.
Програмата за 31-то биенале на графиката, Любляна, ще включва над 40 проекти от чуждестранни и местни художници. Те включват изложби в галерията „Якопич” и централната галерия на Музея на модерното изкуство.
Редица проекти за художници са насочени към малко познати места от Любляна и ще дадат на посетителите уникална възможност за достъп до части на града, които иначе са непознати за широката общественост. Акцентът ще бъде даден към архитектурната история на Любляна и нейните ключови фигури, като архитекта Йоже Плечник (1943), чието дело са Националната и университетска библиотеки.
СГХГ представя изложба Европа в България
Frieze Лондон стартира тази седмица в сянката на Париж
Sofia Art Fair продължава до неделя с произведения на селектирани автори
Почина големият колекционер на българско изкуство Борис Бекяров
Добавете коментар