На посетителите ще бъдат представени различни интерпретации за това как предметите са били използвани в миналото. Сред изложените артефакти присъстват две златни гривни, открити в Глостършир, и съкровище, което музеят все още не е придобил. Други обекти включват бронзова кама, която не е била предназначена за практическо приложение, защото острието никога не е била наточено, и бронзов обръч, за който се смята, че е гривна.
Крис Майкълс, ръководител на дигиталния и издателския отдел в Британския музей, заявява: „Всичко това ни дава възможност да създадем невероятно нов контекст за предметите от нашата колекция, и да проучваме нови интерпретации на предмети от бронзовата ера“. Технологията вече беше представена на посетителите през миналия уикенд, но през есента ще бъде интегрирана в програма за обучение на музея. Тя ще бъде оценена своевременно, за да се прецени как ще се подобри начина, по който учениците изучават бронзовата ера.
В изложба, носеща заглавието „Първичен живот“, организирана от Природонаучния музей в Лондон, виртуална реалност се използва от юни насам, за да се даде възможност на посетителите да изпитат подводна среда в зората на живота на Земята. Емили Смит, ръководител на „Развитие на публичните дейности“ в Природонаучния музей, заявява: „Изживяването с VR технология е изключително популярно сред посетителите. Увеличили сме броя на уредите и в момента тази технология се използва ежедневно, за да отговори на търсенето. Посетителите дори спонтанно аплодират, след като разгледат изложбата“.
СГХГ представя изложба Европа в България
Frieze Лондон стартира тази седмица в сянката на Париж
Sofia Art Fair продължава до неделя с произведения на селектирани автори
Почина големият колекционер на българско изкуство Борис Бекяров
Добавете коментар