Въпреки, че държавата инвестира над $10 млн. в този проект, тя няма да се меси в подбора на изложбите. Нейната единствена цел е да стимулира изкуството и да превърне в крайна сметка Сингапур във водеща културна дестинация.
Когато пространството е напълно завършено, то ще разполага с 4,200 кв. м. площ посветена на изложби и 4,800 кв.м. площ отредена на други дейности, свързани с изкуството. Още две галерии ще отворят врати следващата година, като една от тях представя водещия японски артист Такаши Муруками. Общият брой на галериите, които ще бъдат представени е 19.
Името на центъра „Джилман Баракс” е свързано с предишната съдба на терена, върху който се помещава и постройките, които са преустроени – това са бивши военни поделения.
Центърът ще се опита да се конкурира с пекинския „789 арт дистрикт”, както и южнокорейския „Хейри Арт Вилидж”, където галерии, артисти и институции създават креативна среда за развитие на художествения живот.
Галериите, които отвориха врати тази седмица, са: „FOST Gallery” (Сингапур), „Sundaram Tagore Gallery” (Ню Йорк), „Tomio Koyama Gallery” (Япония), „Mizuma Gallery” (Япония), „Ota Fine Arts” (Япония), „Silverlens” (Филипини), „Drawing Room” (Филипини), „Future Perfect” (Австралия), „ShanghART Gallery” (Китай), „Michael Janssen Gallery” (Германия), „Parners & Mucciaccia” (Италия), „Space Cottonseed” (Корея) и „Equator Art Projects” (Индонезия).
Изложбите са разнообразни и галериите представят различни артисти и течения. Представени са произведения на Кусама от „Ota Fine Arts”, а галерия „Equator Art Projects” представя „Марсел Дюшан в югоизточна Азия”.
СГХГ представя изложба Европа в България
Frieze Лондон стартира тази седмица в сянката на Париж
Sofia Art Fair продължава до неделя с произведения на селектирани автори
Почина големият колекционер на българско изкуство Борис Бекяров
Добавете коментар