Watercolours: включва картини от 17-ти век до наши дни, всички рисувани на ръка, с мастило, молив, креда, пастел, гваш, акварел или въглен.
Works on Paper: това са по-широк диапазон от автентични творби върху хартия, включващи отпечатъци, снимки и плакати.
Тази година на изложението ще бъдат представени над 50 галерии, като десет от тях ще вземат участие за първи път. Всеки изложител ще носи избрана от него колекция от произведения на изкуството.
Всички произведения участващи в изложението са предназначени за продажба, като цените варират от 200 лв. (£100) за най-евтината до 200 000 лв. (£100 000) за най-скъпата творба. Всяка една картина ще бъде проверена от комисия от музейни експерти и ще й бъде сложен етикет с пълните подробности за нея, включително цената. При закупуване на произведение от изложението, ще може да бъде взето същия ден.
В допълнение към творбите за продажба ще има специална изложба на рисунки, акварели и фотографии заети от огромния архив на Музея на науките, които обикновено не биват излагани.
Посмъртната маска на Егон Шиле ще бъде продадена на търг в Лондон. Пак там картина от AI робот може да донесе повече от $120 000
В Art Basel Paris галериите отчитат силни продажби още в деня на откриването
Бавария придобива „Жена с цигулка“ на Пикасо от частна колекция
Пътеводител за viennacontemporary 2024 и арт събитията около него
Добавете коментар