„Помпиду” предлага интересната изложба на японския скулптор, боравещ с различни инсталации, Тадаши Кавамата до 23 август. Той избира един елемент ( на пр. стол, дъска...), като го превръща в основен модул на огромна конструкция. Той изработва своята инсталация чрез умножаването и асемблирането на този елемент.
Кавамата изгражда архитектурни форми в урбанична среда и описва заобикалящия ни свят с лесно достъпни мартериали като картони, стари вестници, части от строителни скелета, вехти малки клетки и др. Артистът променя обкръжаващата ни среда като добавя към нея т.н. „израстъци”, наподобяващи лодки, сгушени някъде високо по покривите на сгради, висящи мостове, наблюдателници, които променят установения ред и слагат под въпрос нашето лично възприемане на околния свят.
Следвайки разсъжденията си относно архитектурата на „Помпиду”, японецът се спира на много места от сградата: Галерията за деца, Форумът и външните фасади. Мотото на изложбата е да се покаже на подрастващите, че е възможно с почти никакви налични средства да се създаде нещо съществено и важно. Галерията за деца, заета от творбите на Кавамата е изцяло покрита с картон. Децата са свободни да правят всякакви експерименти и с помощта на родителите си: от „плоски” до „обемни” планини, издигащи се от пода до горния ръб на стените и др.
Всеки месец, артистът експонира нова тема в своя уоркшоп, родена от съвместната работа на деца и студенти в сферата на приложните изкуства: пейзаж (април), пространството в града (май), селцето (юни), лабиринтът (юли) и Вавилонската кула през предстоящия август. Според тематиката, децата се заемат с картоните и изпробват неограничените възможности на тяхното оформяне, като ги прикрепят един за друг само със скоч. Когато пространството е запълнено, неизползваният картон е незабавно рециклиран за следващата задача.
Посмъртната маска на Егон Шиле ще бъде продадена на търг в Лондон. Пак там картина от AI робот може да донесе повече от $120 000
В Art Basel Paris галериите отчитат силни продажби още в деня на откриването
Бавария придобива „Жена с цигулка“ на Пикасо от частна колекция
Пътеводител за viennacontemporary 2024 и арт събитията около него
Добавете коментар