"Обезпокоен съм накъде върви човекът. Струва ми се, че се отдалечаваме от волята на това, което ни е създало. Homo sapiens трябва да върви навътре - към себе си, а не навън, където ни влекат Космосът и безкраят, но не това е нашата съдба", споделя той.
В експозицията Павел Койчев представя историята на човека, разпределена в 7 сюжета - огънят, ловът, земеделието, създаването, масата, фър-люш (от люшкането на малко дете) и изпращането.
"Гледам напред, но понеже ние сме и трите времена - и минало, и настояще и бъдеще, те влияят на това, което правя", каза още той.
Скулпторът работи върху изложбата "Homo sapiens - възпоменание" от година, но я обмисля дълго време преди реализирането ѝ.
Павел Койчев завършва Художествената гимназия в София и след това Художествената академия със специалност "Скулптура". Първата му самостоятелна изложба е през 1982 г. в София. През 1984 г. получава Националната награда за скулптура на името на Иван Лазаров, а през 1987 г. получава награда на името на Марко Марков. През 1999 г. взима участие в изложението "Световни художници на хилядолетието" в централата на ООН в Ню Йорк, а няколко години по-късно представя България на Международното биенале във Венеция заедно с други български художници. През 2019 г. за изложбата си "В градината на тревата" в зала "Райко Алексиев" на СБХ получава Наградата на Столичната община за ярки постижения в областта на културата в раздел "Визуално-пластични изкуства". В градска среда в София са представени три негови произведения: пред сградата на Дом на културата "Красно село", пред американското посолство и в езерото в Южния парк.
Греди Асса показва нова изложба в галерия "Нюанс“
Илюстраторът Ясен Гюзелев показва нова изложба
Величието на Родопите: СБХ представя Симеон Николов - живопис
POSTHUMAN URBAN през погледа на четири авторки, с куратор Гергана Минкова
Добавете коментар