Blagoy
Mavrov
(1897 - 1967)
Автопортрет
Style: Jivopis
Material / Techique: Nas, Oil painting
Size: 48 x 38 cm
Size: 48 x 38 cm
Initial price: 1200 BGN
Bogdana
Dochova
Натюрморт
Size: 35 x 47 cm
Period: 1937
Size: 35 x 47 cm
Period: 1937
Initial price: 600 BGN
датирана
Artwork details
Denev
(1883-1969)
Велико Търново
Style: Jivopis
Size: 29 x 34 cm
Size: 29 x 34 cm
Initial price: 1800 BGN
Sold: 1800 BGN
Ivanov
(1904 - 1993)
Натюрморт
Style: Jivopis
Size: 46 x 55 cm
Period: 1973
Size: 46 x 55 cm
Period: 1973
Initial price: 900 BGN
Sold: 900 BGN
датирана
Artwork details
Ivanov
(1904 - 1993)
Тоалет
Style: Jivopis
Material / Techique: Aquarel
Size: 60 x 43 cm
Material / Techique: Aquarel
Size: 60 x 43 cm
Initial price: 2600 BGN
неподписана
Artwork details
Ivanov
(1904 - 1993)
Натюрморт
Size: 75 x 54 cm
Size: 75 x 54 cm
Initial price: 2600 BGN
Stefchev
(1894 - 1983)
Платноходка
Style: Jivopis
Size: 29 x 46 cm
Size: 29 x 46 cm
Initial price: 700 BGN
Kabakchiev
(1879-1970)
Велико Търново
Style: Jivopis
Material / Techique: Aquarel
Size: 36 x 25 cm
Period: 1939
Material / Techique: Aquarel
Size: 36 x 25 cm
Period: 1939
Initial price: 550 BGN
датирана
Artwork details
Kabakchiev
(1879-1970)
Велико Търново
Style: Jivopis
Material / Techique: Aquarel
Size: 37 x 25 cm
Period: 1939
Material / Techique: Aquarel
Size: 37 x 25 cm
Period: 1939
Initial price: 550 BGN
датирана
Artwork details
- Criskarets (1879-1950)
Рила
Style: Jivopis
Material / Techique: Aquarel
Size: 26 x 24 cm
Material / Techique: Aquarel
Size: 26 x 24 cm
Initial price: 600 BGN