Stefchev
(1894 - 1983)
Песен
Style: Jivopis
Material / Techique: Aquarel
Size: 15 x 24 cm
Period: 1949
Material / Techique: Aquarel
Size: 15 x 24 cm
Period: 1949
Initial price: 500 BGN
датирана
Artwork details
Sharov
(1894-1986)
Пейзаж
Style: Jivopis
Size: 38 x 47 cm
Size: 38 x 47 cm
Initial price: 700 BGN
Sharov
(1894-1986)
Натюрморт
Style: Jivopis
Size: 40 x 33 cm
Size: 40 x 33 cm
Initial price: 800 BGN
Sold: 1000 BGN
Kolev
(1906-1982)
Интериор
Style: Jivopis
Material / Techique: Aquarel
Size: 31 x 38 cm
Period: 1924
Material / Techique: Aquarel
Size: 31 x 38 cm
Period: 1924
Initial price: 700 BGN
датирана
Artwork details
Kolev
(1906-1982)
Гора
Size: 60 x 48 cm
Size: 60 x 48 cm
Initial price: 700 BGN
Sold: 700 BGN
неподписана
Artwork details
Kolev
(1906-1982)
Пладне
Style: Jivopis
Size: 63 x 51 cm
Size: 63 x 51 cm
Initial price: 900 BGN
Sold: 900 BGN
- Criskarets (1879-1950)
Планински връх I
Style: Jivopis
Size: 15 x 20 cm
Size: 15 x 20 cm
Initial price: 1600 BGN
Sold: 1600 BGN
- Criskarets (1879-1950)
Планински връх II
Style: Jivopis
Size: 12 x 19 cm
Size: 12 x 19 cm
Initial price: 1400 BGN
Sold: 1400 BGN
- Criskarets (1879-1950)
Пролет I
Style: Jivopis
Material / Techique: Aquarel
Size: 21 x 31 cm
Material / Techique: Aquarel
Size: 21 x 31 cm
Initial price: 900 BGN
Sold: 900 BGN
- Criskarets (1879-1950)
Пролет II
Style: Jivopis
Material / Techique: Aquarel
Size: 19 x 27 cm
Period: 1922
Material / Techique: Aquarel
Size: 19 x 27 cm
Period: 1922
Initial price: 800 BGN
неподписана, датирана
Artwork detailsPersonal area