Kolev
(1906-1982)
Пейзаж от Банско
Style: Jivopis
Size: 65 x 53 cm
Size: 65 x 53 cm
Kolev
(1906-1982)
Копачки
Style: Jivopis
Size: 36 x 48 cm
Size: 36 x 48 cm
Initial price: 780 BGN
Boyan
Raynov
(1921-2005)
Женска фигура
Material / Techique: Lavy
Size: 33 x 24 cm
Size: 33 x 24 cm
Initial price: 520 BGN
Chavdat
Pachev
(1928-)
Родопски пейзаж
Size: 60 x 90 cm
Size: 60 x 90 cm
Initial price: 1000 BGN
- Criskarets (1879-1950)
Пейзаж от Рила
Style: Jivopis
Size: 12 x 19 cm
Size: 12 x 19 cm
Initial price: 1600 BGN
Kabakchiev
(1879-1970)
Интериор - село Арбанаси
Style: Jivopis
Material / Techique: Aquarel, Gwash
Size: 35 x 25 cm
Period: 1924
Size: 35 x 25 cm
Period: 1924
Initial price: 520 BGN
Kabakchiev
(1879-1970)
Интериор - село Арбанаси
Style: Jivopis
Size: 35 x 25 cm
Period: 1925
Size: 35 x 25 cm
Period: 1925
Initial price: 520 BGN
Berberov
(1875-1948)
Седнал турчин
Material / Techique: Na
Size: 18 x 10 cm
Size: 18 x 10 cm
Initial price: 2000 BGN
Berberov
(1875-1948)
Библейски сюжет
Material / Techique: Tush
Size: 19 x 24 cm
Size: 19 x 24 cm
Initial price: 1900 BGN
Javacheff
- Chriso (1935)
No name
Material / Techique: Poster
Size: 91 x 66 cm
Size: 91 x 66 cm
Initial price: 400 BGN