Dankov
(1906-1997)
Пейзаж от Германия
Size: 70 x 55 cm
Size: 70 x 55 cm
Initial price: 2365 BGN
- Criskarets (1879-1950)
Рилско езеро
Material / Techique: Aquarel
Size: 30 x 29 cm
Size: 30 x 29 cm
- Criskarets (1879-1950)
Окото
Material / Techique: Aquarel
Size: 36 x 25 cm
Size: 36 x 25 cm
- Criskarets (1879-1950)
No name
Material / Techique: На, На
Size: 14 x 20 cm
Size: 14 x 20 cm
Initial price: 1040 BGN
Sold: 1040 BGN
Constantin
Tringov
(1907-1981)
Градски пейзаж
Size: 60 x 80 cm
Size: 60 x 80 cm
Initial price: 2800 BGN
Dechko
Uzunov
(1899-1986)
Лалета
Material / Techique: Aquarel
Size: 30 x 21 cm
Size: 30 x 21 cm
Initial price: 780 BGN
Sold: 700 BGN
Dechko
Uzunov
(1899-1986)
Тоалет
Material / Techique: Aquarel
Size: 35 x 25 cm
Size: 35 x 25 cm
Initial price: 520 BGN
Sold: 520 BGN
Denjo
Chokanov
(1901 - 1982)
Тетевен
Size: 50 x 57 cm
Size: 50 x 57 cm
Initial price: 2200 BGN
Desislava
Mincheva
(р. 1956 г.)
Сухо цвете
Size: 33 x 23 cm
Size: 33 x 23 cm
Initial price: 420 BGN
Sold: 420 BGN
Dimitar
Valkanov
(1907 - 1997)
Голо женско тяло
Style: Jivopis
Material / Techique: Aquarel, На
Size: 50 x 70 cm
Size: 50 x 70 cm
Initial price: 910 BGN
Sold: 950 BGN