George
Bakurdjiev
(1899 - 1972)
Созопол
Material / Techique: Mixed techniks
Size: 29 x 42 cm
Size: 29 x 42 cm
Initial price: 900 BGN
Датирана 1960 г.
Artwork details
Boyan
Raynov
(1921-2005)
Птица
Size: 11 x 13 cm
Initial price: 900 BGN
Авторска техника
Artwork details
Dimitar
Kazakov
- Neron (1933-1992)
Двойка
Size: 19 x 12 x 3 cm
Initial price: 850 BGN
Sold: 850 BGN
Олово
Artwork details
Kiril
Mateev
(1920-2006)
Планински пейзаж
Size: 38 x 55 cm
Size: 38 x 55 cm
Initial price: 800 BGN
- Criskarets (1879-1950)
Рилско езеро
Material / Techique: Aquarel
Size: 25 x 43 cm
Size: 25 x 43 cm
Initial price: 800 BGN
Sold: 800 BGN
Atanas
Kojuharov
(1921 - 1987)
Велико Търново
Material / Techique: Aquarel
Size: 50 x 65 cm
Size: 50 x 65 cm
Initial price: 800 BGN
Nikola
Tanev
(1890-1962)
Пейзаж
Material / Techique: Na
Size: 17 x 23 cm
Size: 17 x 23 cm
Initial price: 800 BGN
Sold: 1450 BGN
Ivan
Nenov
(1902-1997)
Акт
Material / Techique: Gwash
Size: 11 x 7 cm
Size: 11 x 7 cm
Initial price: 800 BGN
Geogre John
Popov
(1906 - 1960)
Глава
Size: 25 x 26 cm
Initial price: 800 BGN
Авторска техника
Artwork details
Ivan
Nenov
(1902-1997)
Рибарка
Material / Techique: Gwash
Size: 14 x 10 cm
Size: 14 x 10 cm
Initial price: 800 BGN