Binka
Zlatareva
(1891 - 1972)
Натюрморт
Size: 40 x 55 cm
Size: 40 x 55 cm
Initial price: 600 BGN
Датирана 1962 г.
Artwork details
Blagoy
Mavrov
(1897 - 1967)
Голо тяло
Material / Techique: Aquarel
Size: 93 x 70 cm
Size: 93 x 70 cm
Initial price: 2200 BGN
Неподписана
Artwork details
Bocho
Donev
(1904-1969)
Две моми
Size: 63 x 50 cm
Size: 63 x 50 cm
Initial price: 1800 BGN
Неподписана
Artwork details
Bocho
Donev
(1904-1969)
Българска мадона
Size: 60 x 49 cm
Size: 60 x 49 cm
Initial price: 1800 BGN
Sold: 1800 BGN
Неподписана
Artwork details
Kolev
(1906-1982)
Жътва
Size: 70 x 80 cm
Size: 70 x 80 cm
Initial price: 1700 BGN
Датирана
Artwork details
Denev
(1883-1969)
Велико Търново
Size: 26 x 36 cm
Size: 26 x 36 cm
Initial price: 2250 BGN
Stefchev
(1894 - 1983)
Морски пейзаж
Size: 51 x 71 cm
Size: 51 x 71 cm
Initial price: 3750 BGN
Novikov
Последният сняг
Size: 38 x 59 cm
Size: 38 x 59 cm
Initial price: 950 BGN
Sold: 950 BGN
Boyan
Raynov
(1921-2005)
Птица
Size: 11 x 13 cm
Initial price: 900 BGN
Авторска техника
Artwork details
- Criskarets (1879-1950)
Рилско езеро
Material / Techique: Aquarel
Size: 25 x 43 cm
Size: 25 x 43 cm
Initial price: 800 BGN
Sold: 800 BGN