Световноизвестната Айфелова кула затвори врати за обществеността в сряда, отбелязвайки исторически момент, тъй като съвпадна със стогодишнината от смъртта на нейния създател Гюстав Айфел. Затварянето се дължи на стачка на персонала, протест, организиран от синдиката CGT срещу стила на управление на Societe d'Exploitation de la Tour Eiffel (SETE), оператор на кулата. Тяхната критика към подхода на управление намекна за потенциална катастрофа, опасение, което доведе до временно спиране на операциите в една от най-емблематичните забележителности на Париж.
Стачката, планирана да съвпадне със знаменателна дата, беше ярък контраст с почитта на френския президент Еманюел Макрон към Гюстав Айфел. Площада около сградата остана отворен, позволявайки на посетителите да участват в честването, макар и от разстояние. Най-горният етаж на кулата също ще бъде затворен следващия месец за годишно преобразяване, което допълнително подчертава продължаващите трудови проблеми в паметника.
Затварянето на Айфеловата кула, която привлича близо седем милиона посетители годишно, има значителни последици. Тъй като три четвърти от тези посетители са чужденци, международната репутация на тази туристическа атракция е заложена на карта. Посетителите, закупили електронни билети, бяха посъветвани да проверяват имейлите си за актуализации, малка утеха за прекъснато посещение.
Продължителността на стачката не е ясна и въздействието й обхваща Олимпийските игри в Париж през 2024 г. Айфеловата кула, която обикновено посреща около 20 000 посетители на ден, трябваше да спре работата си в ден, който имаше историческо значение. Затварянето разкрива дълбоко вкоренените трудови проблеми в паметника и поставя въпроси за бъдещето на една от най-големите туристически атракции в света.
Отваря ново „музейно изживяване“ в Лондон – с творби на Кунс, Баския и Мураками
Панагюрското златно съкровище се завръща в Панагюрище за месец
50 години по-късно, Brera Modern ще отвори врати в Милано
4 музейни изложби в Европа, които да видите това лято
Добавете коментар