НОВИНИ ОТ ARTPRICE.BG
Даниела Костова e aртистът, който стои зад тазгодишното опаковане на небостъргача Ringturm, Виена- седалището на водеща застрахователна група в Австрия (09.07.2019)
Проектът е символ на трансграничния културен обмен и диалог в публичните пространства, към който Wiener Städtische Versicherungsverein се стреми. Работата на Даниела Костова "Бъдещи сънища" може да бъде видяна през лятото на 2019. Инсталацията за конкретния обект е съпроводена от изложба в изложбения център на Ringturm AIRT.
още >>
Глава на Тутанкамон се продаде за $ 6 милиона, въпреки протестите от Египет (09.07.2019)
Датата 1970 г., цитирана от д-р Хавас, е важна: През тази година ЮНЕСКО въведе международна конвенция за забрана и предотвратяване на незаконната търговия с културни ценности. Обектите без документирани истории на собственост след тази дата, известни като произход, се разглеждат като проблематични за музеите и тези, които участват в законната търговия с антики.
още >>
Директорът на Британския музей подкрепя спонсорство от BP като част от бъдещата визия на институцията (09.07.2019)
BP няма да спонсорира експозиция, посветена на хората от Арктика, която трябва да бъде открита следващата година. "Изложбата представя историята на Арктика през призмата на климата и времето", твърди говорител на музея. Тя потвърждава, че петролната компания ще подкрепи една изложба през 2020 г. Други планирани изложби ще се фокусират върху историята на духовната религиозна традиция Тантра, Томас Бекет (архиепископ на Кентърбъри по време на царуването на крал Хенри II) и римския император Нерон.
още >>
Галерия Сезони представя изложба на млади автори от класа на доц. Цветослав Христов (02.07.2019)
Настоящата изложбата, която ще бъде открита на 02 юли от 18:30ч., представя творчеството на осем млади творци, като начинът на ситуиране е индивидуален и дава възможност на всеки артист да представи творческата си позиция. Самите автори са от последния клас на доц. Цветослав Христов и се развиват в областта на скулптурата. Изложбата носи интересното название „15+1“, но какъв е смисълът зад любопитното заглавие разказва доц. Христов
още >>
Тулузката картина на Караваджо продадена преди аукциона (02.07.2019)
Кой точно е купил картината, все още не се разкрива. Въпреки това, купувачът скоро ще може да разкаже за себе си и за новата придобивка, която планира да заеме на един „важен музей”.
още >>
БИБЛИЯТА НА ПИСКАТОР И РУСКИТЕ ХУДОЖНИЦИ (02.07.2019)
Изданието се отличава не само с великолепните си гравюри, но и с факта, че на страниците й се съхраняват следи от пръсти, оцветени с боя - доказателство за това, че художниците са го използвали за работа. И как европейските гравюри повлияха на местните майстори, те ще разкажат специално избрани за тази цел руски икони от края на XVII
още >>
ЕДИН ИНТЕРЕСЕН РАЗГОВОР ВЪРХУ РАЗВИТИЕТО НА ИЗКУСТВОТО (02.07.2019)
Преди няколко месеца шведът Даниел Бирнбаум, в миналото куратор на 53-ото Венецианско биенале и съкуратор на двете биеналета за модерно изкуство в Москва, направи рязък завой в кариерата си. Той напусна поста си на директор на Стокхолмския музей за съвременно изкуство, а и департамента „Стадел Арт“ във Франкфурт, където е ректор в продължение на много години. Сега преподава само от време на време и заема длъжността художествен ръководител на Acute Art
още >>
Изложба НеМОСКВА се открива в Брюксел (02.07.2019)
Екип от 60 руски и чуждестранни куратори, експерти и фигури от съвременното изкуство тръгва с влак по Транссибирската железница с спирки в 12 града: Нижни Новгород, Перм, Екатеринбург, Тюмен, Омск, Новосибирск, Томск, Красноярск, Иркутск, Улан-Уде, Хабаровск и крайната точка - Владивосток. Пътуването продължава почти четири седмици. Целта му е да запознае участниците с културата и съвременното
още >>
Новооткрит портрет на „жената - папа“ дело на Веласкес отива на търг (25.06.2019)
Олимпия Памфили е една от най-влиятелните фигури в папския двор по време на мандата на своя зет. Нейното влияние върху папата е добре известно, дори кардинал Алесандро Бичи заявява ядосано за избирането на Инокентий през октомври 1644 г.,: „Господа, току-що избрахме жена папа“.
още >>
Револверът на Ван Гог продаден за 162 000 евро (25.06.2019)
Револверът, с който вероятно се е застрелял Винсент ван Гог бе продаден за 162 000 евро на дневния търг в Drout, Париж. AuctionArt Rémy Le Fur, който оцени лота на 40-60 хиляди евро, нарече револвера „най-известното оръжие в историята на изкуството“. Името на купувача все още не е оповестено.
още >>
Караваджо или не? (25.06.2019)
Проблемът с тулузката Юдит е в това, че тя не се вписва в нито един от периодите на Караваджо. Осветлението в нея е много по-грубо, отколкото във всяко едно от неговите неаполитански платна от 1606-1607 година. Тогава той създава „Седемте дела на милосърдието“ и „Бичуването на Христос“, където съчетанието на сребриста светлина и гъста нощна тъмнина създава нов тип емоционално изразяване.
още >>
Комитетът за световно наследство няма да обсъжда Нотр Дам на годишната си среща през 2019 г. (25.06.2019)
Комитетът на ЮНЕСКО за световно наследство няма да обсъжда съдбата на Нотр Дам де Пари на 42-тата си годишна среща, която ще започне на 30 юни в Баку, Азербайджан и ще продължи до 10 юли. Франция не успя да представи навреме пълен доклад за опустошителния пожар, от който църквата пострада през април, а само официална бележка за незабавните мерки, предприети за осигуряване на
още >>
Галерия "Сезони" представя изложба в памет на Светлин Русев (18.06.2019)
Една година след неговата кончина се събираме за първи път всички - като на конферанс в ателие 50, с наредени картини, в очакване да се появи професорът… но, уви…. няма Ви вече сред нас, маестро Русев…
още >>
Фалшификатите в света на изкуството (18.06.2019)
Друг куриозен случай е свързан с почти цялата колекция на музей на изкуствата, посветен на пейзажния художник от края на 19-ти век Етиен Терус. Френското село Елн открива, че 82 от 140-те картини в колекцията са фалшификати. „Може би бяхме малко наивни, за да не погледнем по-отблизо произхода на тези картини“, казва Марте-Мари Кодерк, президент на „Приятели на музея Терус“.
още >>
Необитаемият гръцки остров Делос ще бъде населен със скулптури на Антъни Гормли (18.06.2019)
Проектът включва 25 скулптури, създадени от Гормли през последните две десетилетия, и 4 нови специално създадени за острова. Може би той е първият художник, който след повече от едно хилядолетие създава нови произведения на изкуството за Делос.
още >>
Sotheby's става частна компания, след като бе продадена за 3.7 милиарда долара (18.06.2019)
Sotheby’s е продадена на BidFair USA, компания, която е изцяло собственост на френско-израелския медиен и телекомуникационен предприемач, собственик на медийна група Altice, и колекционер на изкуство Патрик Драхи, при сделка на стойност около 3.7 млрд. долара. Сделката означава, че след 31 години част от публичната търговия на Нюйоркската фондова борса, Sotheby's ще стане частна компания
още >>
Клип за певицата Били Aйлиш повтаря творбите на Маурицио Кателан (18.06.2019)
Режисьорът, който снима клипове за звезди като Тейлър Суифт и Травис Скот, отново е обвинен в копиране на творби на съвременни художници. Този път, Дейв Майърс, заради чиито клипове звезди като Ариана Гранде и Кендрик Ламар станаха обвиняеми в дела за авторски права, безаподозрян в използването на изображения от творбите на Маурицио Кателан и Пиерпаоло Ферари
още >>
Tate Modern открива първата в Обединеното кралство, ретроспектива на руската художничка Наталия Гончарова (11.06.2019)
Тази изложба е обширно изследване на радикална фигура и водещ модернист в руското изкуство. През цялата си разнообразна кариера Гончарова оспорва границите на художествените, социалните и половите конвенции, от „парада“ по улиците на Москва, в който показва боди арт и скандализира вестниците, до създаването на международно признати костюми за балет и театър.
още >>
Саграда Фамилия на Гауди си осигурява разрешение за строеж - 137 години по-късно (11.06.2019)
Базиликата Саграда Фамилия най-накрая е получила разрешение за строеж - цели 137 години след началото на строежа на величествената структура дело на гениалния Антонио Гауди, според официалния блог на църквата.
още >>
Витра - територия на дизайна и резерват за световна архитектура (11.06.2019)
Идеята да се събира авторска архитектура владее умовете на много предприемачи и милиардери. Едно от най-интересните й превъплъщения днес е кампусът на швейцарската мебелна компания Vitra, която вече 40 години се допълва с постройки на известни архитекти. Тази колекция под открито небе изглежда като реална справка за най-добрите архитекти.
още >>
Лична зона
Вход
Регистрирай се безплатно, участвай и ти!
Регистрирайте се в най-големия некомерисиален български сайт за изкуство и ще можете да разглеждате произведения за продажба, подробна информация за автори и търгове. Можете да публикувате произведения за продажба и търгове, да добавяте информация за автори.
Регистрирай се сега!
Запишете се в бюлетина на ArtPrice.bg за да получавате винаги актуална информация, директно на Вашия имейл!