НОВИНИ ОТ ARTPRICE.BG
Фриз Лондон се завръща: ето на какво да обърнете внимание по време на най-големия арт панаир във Великобритания (14.10.2021)
На тазгодишния панаир се добавя и специалната секция „Editions“, която отваря света на колекционирането пред нова публика и предлагат възможност за закупуване на невероятно изкуство на достъпни цени. Очаквайте и новата секция „Unworlding“, изготвена от Седрик Фау (главен уредник, CAPC musée d’art contemporain de Bordeaux), включваща международни художници, чиито практики се фокусират върху идеята за унищожаване на света такъв, какъвто го познаваме.
още >>
Копие на „Мона Лиза“ в Прадо, разказва повече за оригинала (14.10.2021)
Ученикът на Леонардо, който е създал Мона Лиза от Прадо, вероятно е и автор на копията на „Света Ана“ и „Спасителят на света“. Всички те могат да бъдат видени в изложба на мадридския музей. Изложбата „Леонардо и копията на Мона Лиза. Нов поглед към ателието на художника“, в Прадо, която ще бъде отворена до 23 януари, е посветена на версията на известната картина и предлага свеж поглед към оригинала на Леонардо да Винчи. В някои отношения копието от колекцията на мадридския музей показва намерението на художника по-добре от оригинала от Лувъра.
още >>
Марина Абрамович издигна „Стена на плача“ от кристали в Бабин Яр (14.10.2021)
Инсталацията представлява стена с дължина 40 м и височина 3 м, изработена от антрацит и инкрустирана с 93 кварцови кристала. Антрацитните въглища са украински, а кристалите, символизиращи енергия, се доставят от Бразилия. Гостите на мемориала са поканени да докоснат стената, за да усетят силата на камъните.
още >>
Норман Фостър ще довърши музея Прадо до 2024 г. (14.10.2021)
Проектът за музея Прадо, предложен за първи път през 1995 г., многократно се отлагаше. Испанското правителство най-накрая одобри дългоочакваното разширяване на музея в Мадрид, проектирано от британския архитект Норман Фостър, и отпусна 36 милиона евро за неговото изпълнение.
още >>
Албертина с впечатляващи есенни изложби. Музеят почита Амедео Модиляни с грандиозна изложба по повод 100-годишнината от смъртта му и показва нови творби на австрийския художник Хюберт Шайбъл (07.10.2021)
Селекцията е от нови произведения на Хюберт Шайбъл, те са избрани за „новият“ сезони в Албертина именно защото повечето са създадени, по време на изолацията от пандемията. Въпросите за живота и смъртта, природата с нейните мутации и еволюцията на най-малките градивни елементи в живота - клетките, вирусите и бактериите, станаха силно актуални сред тези непознати досега обстоятелства.
още >>
Documenta обяви художниците в 15-тото си издание фокусирано върху споделянето на ресурси (07.10.2021)
Наред с други неща, Documenta е известна с необичайните средства, с които прави най-големите си изявления. Експерименталното качество, което обикновено изпълва събитието се вижда и в обявяването на списъка с автори, направено чрез Asphalt, немско издание, което се управлява от бездомници и хора, засегнати от бедността.
още >>
Мария Райчева и Любен Генов представят "Вътрешни пространства" в галерия "Средец" (07.10.2021)
В изложбата са експонирани абстрактни визуални експерименти от различни периоди назад, съчетани с някои съвсем нови живописни опити, представящи идеите на автора за отварянето на имагинерни полихромни пространства, за непосредствеността на хроматичното въздействие, за вибриращата и резонираща цветност, за акустиката на цвета, за непринудеността и силата на чистата живопис.
още >>
Бъдещето на живота - бутикова изложба на съвременния словенски дизайн в София (07.10.2021)
Изложбата „Бъдещето на живота“ показва новаторски методи, чрез които словенският дизайн отговаря на бъдещите предизвикателства пред нашето общество чрез продукти, които умело съчетават местните материали с традиционното занаятчийство.
още >>
Дубай Експо 2020 (07.10.2021)
Дубай Експо 2020, което се провежда в Обединените арабски емирства, след като беше отложено миналата година поради пандемията свързана с коронавирус, включва изключително интересни павилиони съчетаващи в себе си изкуството на дизайна и последните постижения на технологията.
още >>
ГАЛЕРИИ И МУЗЕИ ОГРАНИЧАВАТ ПОСЕЩАЕМОСТТА В СВОИТЕ ИЗЛОЖБИ (10.03.2020)
Френският министър на културата Франк Ристър е дал положителна проба за коронавирус и е останал в дома си в Париж, но "се справя добре", съобщи в понеделник кабинетът му. Паралелно с това най-посещавания музей в света - Лувърът обяви, че ограничава влизането в галериите, тъй като във Франция бяха отменени множество събития и концерти заради новия коронавирус.
още >>
В Лондон откриха още едно произведение на Артемизия Джентилески (10.03.2020)
Картината „Давид с главата на Голиат“ ще бъде изложена в лондонската работилница на Саймън Гилеспи успоредно с изложбата „Артемизия“, която ще се проведе в Националната галерия от 4 април до 26 юли.
още >>
Изложба с произведения на дипломирани арттерапевти към Национална художествена академия в Бургас (10.03.2020)
Магистърската програма по Арт терапия, в НХА, София и към филиала в Бургас е в три семестъра. Фокусът е насочен към теоретична и практическа подготовка на студенти от визуални изкуства, социални дейности, психолози, педагози и артистично мотивирани хора. Основната цел на тази програма е да се подготвят студентите да използват различни
още >>
Изложба, посветена на кимоното в Лондон (10.03.2020)
Три отделни зали документират еволюцията на емблематичната японска дреха, започвайки от Япония и следвайки нейния износ за останалия свят през 19-ти и 20-ти век. В последната секция се забелязва трансформацията на кимоното в съвременната мода и дизайна на костюми в киното и телевизията.
още >>
ГАЛЕРИЯ СЕЗОНИ ПРЕДСТАВЯ "НА ТАВАНА НА ДАРИ", ИЗЛОЖБА НА ДРАГАН МИЛЕВ - ДАРИ (26.02.2020)
Какво е изкуството, ако не мистериозния начин, по който душата на твореца общува? То е прекия път за предаване на посланията на сърцето. Драган Милев или Дари, както ние всички го познаваме, успява красиво и тържествено да пресъздава изящния си свят, с различни форми на изкуството, вече много години. Неговите картини носят топлината на миналото и свежестта на бъдещето по всички краища на света.
още >>
Мона Лиза от кубчета Рубик донесе 480 000 евро на търг в Париж (26.02.2020)
Слама, който работи под псевдонима „Invader“, шеговито се счита за основател на нова школа в изкуство, която използва емблематичния пъзел от 80-те години на миналия век като „рубикубизъм“.
още >>
ГДР носталгията придобива нова популярност в Германия (26.02.2020)
Голяма мозайка, състояща се от 70 хиляди елемента, се завърна на един от площадите на Ерфурт след много години, прекарани в склада. Очевидно можем да говорим за промяна в възприемането на общественото изкуство от времето на ГДР. Това изкуство е упреквано в продължение на три десетилетия с нездравословна идеологическа тежест и без историческа стойност.
още >>
Ретроспекция на Марсел Дюшан в музея Хиршхорн, Вашингтон (26.02.2020)
Когато зелена кутия, изработена от изкуствена кожа, привлича окото на колекционерите Арън и Барбара Левин в галерията на Шон Кели в Ню Йорк в началото на 2000-те, те не са подозирали, че купуването й ще бъде първата стъпка към създаването на колекция. Автор на кутията е Марсел Дюшан, който я нарича La boîte-en-valise - „Кутия в куфар“
още >>
Гоблените на Рафаело ще бъдат изложени до творбите на Микеланджело в Сикстинската капела (18.02.2020)
Музеите на Ватикана, до 23 февруари, предлагат рядка възможност да видите десет от тъканите гоблени на Рафаело в Сикстинската капела, за където първоначално са създадени. Гоблените ще бъдат изложени без витрини, заобиколени от стенописи на старозаветни и новозаветни теми, създадени от най-големите италиански художници от XV век
още >>
Ай Вейвей пуска работни якета: произведение на изкуството, което всеки може да си направи сам (18.02.2020)
Работните якета са всъщност промишлени предпазни якета, свързани помежду си с циповете си. Извадени от първоначалната си функция, те се сливат в безформена мека скулптура. Ансамбълът от оранжеви якета е поставен върху конструкция направена от стоманени тръби или окачен на куки, завинтени в стената. Оранжевите якета със своите светлоотразителни ивици демонстрират сигурност и по този начин
още >>
Руският художник Петър Павленски отново e aрестуван в Париж (18.02.2020)
През май 2017 г. френското правителство предостави на Павленски политическо убежище, след като той напусна Русия поради обвинения в сексуално насилие. По-късно същата година, като част от „политически пърформанс“, той подпали входа на сградата на банка в Париж, осъждайки банкерите като новите монарси.
още >>
Лична зона
Вход
Регистрирай се безплатно, участвай и ти!
Регистрирайте се в най-големия некомерисиален български сайт за изкуство и ще можете да разглеждате произведения за продажба, подробна информация за автори и търгове. Можете да публикувате произведения за продажба и търгове, да добавяте информация за автори.
Регистрирай се сега!
Запишете се в бюлетина на ArtPrice.bg за да получавате винаги актуална информация, директно на Вашия имейл!