НОВИНИ ОТ ARTPRICE.BG
Първата голяма ретроспективна изложба на Марина Абрамович в Европа отваря врати в Стокхолм (21.02.2017)
В продължение на седем дни, от 27 февруари до 5 март, новосъздадената зала „Ерик Ериксон” ще бъде домакин на нова творба, създадена в сътрудничество с хореографа Линсей Пейсинджър, в който Абрамович ще участва заедно с 30 други пърформанс артисти, 15 певци и 40 различни хора.
още >>
Берн и Бон ще насрочат първите изложби на колекцията на Корнелиус Гурлит за ноември (21.02.2017)
Изложбите бяха отложени заради братовчедката на Гурлит – Ута Вернер, която обжалваше неговото завещание. Нейният иск бе окончателно отхвърлен от съда в Мюнхен през декември.
още >>
Бил Виола показва “Electronic Renaissance” във Флоренция (17.02.2017)
Мащабната експозиция ще потопи пространството на Palazzo Strozzi с музика и звук, а представените творби проследяват дългата творческа кариера на Виола от първите му експериментални работи от 1970 г. до монументалните му инсталации, правени в наши дни.
още >>
Фондация Хенри Мур обяви ново сътрудничество и юбилейна изложба (17.02.2017)
В същото време, Фондация Хенри Мур прави промени по случай 40-тата си годишнина, с обновен център за посетители и архив, които ще отворят през април. Преустройството на студиото и градините около него е на стойност 7 милиона британски лири и е ръководено от базираните в Лондон Hugh Broughton Architects.
още >>
Новооткрита галерия във Венеция собственост на руски милиардер стартира с интересна комбинация от съветско и съвременно изкуство (17.02.2017)
"Новата венецианска централата ще продължи мисията на фондацията за работа с нововъзникващи руски художници и поставянето им в диалог с артисти от цял свят.“ Обявени са три временни изложби на година - една голяма изложба, организирана за да съвпадне с биеналето във Венеция и още две не толкова мащабни изложби, както и резидентска програма за куратори и художници.
още >>
В основния проект на тазгодишното 57-мо издание на Биеналето във Венеция ще участват 120 художници от 51 страни (14.02.2017)
Художественият директор на тазгодишното издание на Венецианското биенале, Кристин Масел, заяви, че подготвя изложба „проектирана с художниците, от художниците, за художниците”. По думите и, тя се занимава със „себеизразяването” и с изкуството като „духовно измерение”, а не като политически изказ.
още >>
Световни музеи отбелязват 100 години от болшевишката революция (13.02.2017)
Обикновено, музеите гледат на руското изкуство от този период като част от общите търсения на международното съвременно изкуство. Ние представяме един нов поглед към руското изкуство от гледна точка на руския контекст, в който то е създадено, както и условията, които по това време обединяват коренно различни групи.
още >>
TEFAF – Ню Йорк с пролетен фокус върху модерното и съвременно изкуство (10.02.2017)
Под ръководството на организаторите на панаира Джеф Рабин и Майкъл Плъмър, чиито панаир Spring Masters заемаше същия времеви период и място, цялостният акцент върху съвременните класики предполага, че възнамеряват да се конкурират с аукционите в града по-късно през този месец, а не е с Frieze New York (5 – 7 май).
още >>
Копенхаген представя хиперреалистични скулптури, които карат посетителите да настръхват (09.02.2017)
С техническо съвършенство, смущаващи мащаби, присъствие и хумор, произведенията повдигат много актуални въпроси за това какво означава да бъдеш човек, точно сега като роботите, технологиите и изкуствения интелект навлизат в ежедневието ни по радикален начин.
още >>
Изложба на Хокни само за ценители в Лондон, броени дни преди мащабната ретроспектива в Тейт (03.02.2017)
Изложбата има и няколко до сега непоказвани творби от частни колекции, автопортрет предоставен от Тейт и много рисунки от късния му период, както и черни, бели и червени офорти, които отразяват ранната кариера на художник, който отказва да говори за нея.
още >>
Tate Modern организира първата изложба на Пикасо, която се фокусира върху само една година от творчеството му (31.01.2017)
Пикасо 1932: Любов, слава, трагедия“ (08 март-09 септември, 2018) ще бъде първата самостоятелна изложба, посветена на работата на художника в галерия в Лондон. С важни произведения взети на заем от музеи и частни колекции, тя също ще бъде "една от най-значимите изложби някога организирана в галерията", се казва в съобщението за пресата.
още >>
Жена художник от фламандския барок отново на арт сцената (31.01.2017)
Нейното най-добро произведение е „Триумфът на Бакхус“, нарисуван около 1650 година, което в момента се намира в музея за История на изкуството във Виена. Известни са около 30 от нейните картини, някои от които са били поръчани от ерцхерцога Леополд Вилхелм от Австрия.
още >>
Галерия TATE BRITAIN представя мащабна ретроспективна изложба, посветена на творчеството на един от най-влиятелните британски художници - Дейвид Хокни (30.01.2017)
Ретроспективната изложба, посветена на творчеството на Дейвид Хокни в галерия TATE BRITAIN започва на 9 февруари и ще продължи до 29 май 2017 г.
още >>
Музеят Гугенхайм в Билбао представя мащабна изложба, посветена на абстрактния експресионизъм (30.01.2017)
С над 130 картини, скулптури и фотографии от публични и частни колекции по целия свят, настоящата изложба в музея Гугенхайм включва шедьоври на най-известните американски художници, свързани с движението, както и по-малко популярни имена.
още >>
Музеят “Виктория и Албърт“ в Лондон показва изложба, представяща как ще изглежда Европа след 2000 години (10.01.2017)
Музикални произведения, скулптури, направени от захар и книги в джобен формат, ще бъдат представени наред с други по-класически творби - всички те ще бъдат експонирани в различни пространства на целия музей. Изложбата е част от фестивалът “Collecting Europe”, който ще продължи една седмица - от 1 до 7 февруари.
още >>
Голяма изложба, посветена на 500-та годишнина от дългото творческо пътешествие на Албрехт Дюрер към Антверпен, ще бъде показана в Германия и Белгия (06.01.2017)
От 12 юни 1520 година Албрехт Дюрер и жена му се отправят на пътешествие през Бамберг, Франкфурт и Кьолн към Антверпен и други холандски градове, от там той се завръща чак на следващата година. още >>
МИСЛИТЕЛЯТ И НЕГОВИЯ ИЗМИСЛЕН МУЗЕЙ (03.01.2017)
Създателят на концепцията за "въображаемия музей" Малро вярва в магията на изкуството – и има силно развит и фин усет, за да отговори на онези гласове, които шедьоврите провокират. Чувството за единството на света чрез творческата сила, характерна за хора от всички възрасти и националности
още >>
Изложба предоставя поглед върху пазара за изкуство и парижкия вкус през 18ти век (03.01.2017)
Ценителят на изкуство, Карл Густав Тесин, изпълняващ задълженията на шведски посланик в Париж всъщност се прочува, като събира богата колекция от картини и скици (Буше, Дюрер, Рембранд и др.), които в момента са внимателно консервирани в Nationalmuseum в Стокхолм. Днес Лувърът почита този швед в Париж.
още >>
Берлин отменя широко рекламираното представяне на модерно изкуство от Техеран (30.12.2016)
Берлин трябваше да бъде първият чуждестранен домакин на 61 творби от колекцията, събрани под егидата на последната императрица Фарах Пахлави. След като тя избягала с мъжа си - шаха през 1979 г., музеят скрива своите съкровища в мазето. Те са показани отново в Иран едва през 1990 г.
още >>
ГАУДИ В МОСКВА (27.12.2016)
Независимо от многобройните поръчки, Гауди никога не се почувствал признат от управляващите. Единственото, което те му поверили, били фаровете за два градски площада. А едничката награда, която му присъдили - за най-малко екстравагантната от всички къща Калвет (1900 г.).
още >>
Лична зона
Вход
Регистрирай се безплатно, участвай и ти!
Регистрирайте се в най-големия некомерисиален български сайт за изкуство и ще можете да разглеждате произведения за продажба, подробна информация за автори и търгове. Можете да публикувате произведения за продажба и търгове, да добавяте информация за автори.
Регистрирай се сега!
Запишете се в бюлетина на ArtPrice.bg за да получавате винаги актуална информация, директно на Вашия имейл!